Lotnisko w Modlinie

współrzędne 52°27’04”N, 20°39’06”E

Od czerwca 2012 Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin pełni rolę regionalnego lotniska użytku publicznego, komplementarnego wobec Portu Lotniczego im. F. Chopina. Lotnisko będzie obsługiwać przewozy międzynarodowe na liniach krótkiego i średniego zasięgu oraz przewozy krajowe pomiędzy portami regionalnymi. Inwestycja dedykowana jest przede wszystkim przewoźnikom nisko kosztowym i czarterowym. Operacje lotnicze odbywają się 24h na dobę.

+
+
+

Dojazd na lotnisko Warszawa/Modlin jest bardzo prosty i wygodny!

Pociągiem

Najwygodniej na lotnisko dotrzemy pociągami Kolei Mazowieckich (KM). Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zakupił nowy tabor składający się z 16 dedykowanych obsłudze lotniska składów typu ELF, którymi pasażerowie dojadą do położonej ok. 4 km od terminala, Stacji Modlin. Stamtąd, pod terminal regularnie, tj. co 20 minut w czasie kursowania pociągów KM z Warszawy do stacji Modlin, będą kursowały tzw. shuttle-busy, czyli autobusy dowożące pasażerów do/z terminala na dworzec kolejowy i z powrotem. Dojazd z centrum Warszawy (Warszawa Centralna) do lotniska trwać będzie ok. 40 min.. Wstępnie planowane jest, iż będzie co najmniej 1 pociąg „lotniskowy”, jeżdżący między lotniskiem Chopina , a lotniskiem Warszawa/Modlin, przez Warszawę Centralną, na godzinę. Rozkład jazdy pociągów będzie dostosowany do rozkładu lotów w taki sposób, by pasażerowie spokojnie zdążyli się przesiąść oraz by mogli dostać się na pierwsze poranne wyloty, czy ostatnie wieczorne przyloty. Pierwszy pociąg KM przyjedzie do stacji Modlin ok. 3.30, a ostatni pociąg odjedzie ze stacji Modlin ok. 1.30.

Autobusem

Istnieje także proste połączenie autobusowe, zarówno z Twierdzą Modlin jak i z Nowym Dworem Mazowieckim. Autobusy PKS zatrzymują się na przystanku Dworzec Centralny 04 (od al. Jana Pawła II). Cena biletu w jedną stronę wynosi 7-8 zł. Wszelkie szczegóły pod adresem: http://www.pks.warszawa.pl/ Autobusy TRANSLUD odjeżdżają z przystanku Warszawa DTC (2 linie – nr 2 i nr 6) i również zatrzymują się w Nowym Dworze Mazowieckim i Twierdzy Modlin. Cena biletu w jedną stronę wynosi 7-8 zł. Wszelkie szczegóły pod adresem: http://www.translud.pl/ Docelowo przystanek dla wybranych linii autobusowych powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu.

Samochodem

Czas przejazdu z centrum Warszawy do lotniska Warszawa/Modlin samochodem wynosi ok. 35-40 min. Najprościej jest zdecydować się na dojazd trasą S7 na Gdańsk. Następnie, po przejechaniu ok. 30 km i minięciu Wisły, należy wybrać zjazd na Nowy Dwór Mazowiecki, do drogi krajowej nr 62. Po przejechaniu ok. 1 km, po lewej stronie ukaże nam się po tablica informacyjna i drogowskaz na lotnisko. Do dyspozycji tych pasażerów, którzy zdecydują się na dojazd do lotniska samochodem, będzie ok. 800 miejsc parkingowych zlokalizowanych bezpośredni przed terminalem (docelowo 1 400). Również po drugiej stronie Wisły ul. Modlińską można dojechać na lotnisko przez Jabłonnę i Nowy Dwór Mazowiecki. Czas przejazdu z Centrum Magazynowego na Lotnisko (odległość 4km) to ok. 10min.

Mapka pokazuje odległość naszych magazynów od lotniska Modlin wynosi 5 km.